A A A K K K
для людей з обмеженими можливостями
Чернівецька громада
Вінницька область, Могилів-Подільський район

НОВИНИ

В КНП « Чернівецька районна лікарня» відбулось святкування з нагоди Дня медичного працівника.

В КНП « Чернівецька районна лікарня» відбулось святкування з нагоди Дня медичного працівника. Присутніх медиків вітали: Чернівецький селищний голова Олена Бень, заступник голови Могилів – Подільської районної ради Василь Мельничук, заступник голови Могилів – Подільської РДА Світлана Антонюк та помічник – консультант на громадських засадах народного депутата України Білозір Лариси Миколаївни Ольга Савкова. Всі гості прийшли з подарунками і гарними словами та побажаннями віншували медиків. Як зазначила селищний голова: «Ми від самого народження довіряємо вам найдорожче - своє життя і здоров’я. І Ви в будь-який час дня і ночі приходите нам на допомогу: змушуєте хворобу відступити, повертаєте надію і життя. Низький уклін Вам за світлий розум, умілі і надійні руки, що дарують радість одужання, за Вашу відданість обраній назавжди професії…»  

16:25:28 18.06.2021

Шановні медичні працівники КНП « Чернівецька районна лікарня», КНП «Чернівецький ЦПМСД», філії Могилів – Подільського СЕМД Могилів – Подільського відділення екстреної медичної допомоги Чернівецького постійного пункту базування та ветерани системи охо

Шановні медичні працівники КНП « Чернівецька районна лікарня», КНП «Чернівецький ЦПМСД», філії Могилів – Подільського СЕМД Могилів – Подільського відділення екстреної медичної допомоги Чернівецького постійного пункту базування та ветерани системи охорони здоров’я Чернівецької громади! Від усієї душі вітаю Вас з професійним святом - Днем медичного працівника. Професія лікаря — це, певно, набагато більше, ніж просто професія. Це дійсно покликання, дар Божий, без якого неможливо рятувати життя Ви присвятили своє життя гуманній і благородній справі – медицині. Ваша місія складна і відповідальна, а праця вимагає повної віддачі сил, досвіду, знань, душевної щедрості.  Лікар вчиться все життя, і кожен його робочий день – це нове складне завдання. Ваша професійна турбота і увага дозволяють відновити здоров’я і впевненість у собі, а доброта і милосердя лікують часом краще всяких ліків.  Ще Гіппократ сказав: «Любов до медицини йде пліч-о-пліч з любов’ю до людини». Ми від самого народження довіряємо вам найдорожче - своє життя і здоров’я. І Ви в будь-який час дня і ночі приходите нам на допомогу: змушуєте хворобу відступити, повертаєте надію і життя. Низький уклін Вам за світлий розум, умілі і надійні руки, що дарують радість одужання, за Вашу відданість обраній назавжди професії. Велике Вам спасибі за те, що не зачерствіли душею, за те, що вистачає сили і витримки  творити добро.    Бажаю Вам міцного здоров'я, щастя, миру та спокою, тепла і розуміння від близьких, мудрості і терпіння, благополуччя у Ваших родинах, невичерпної енергії та людської пошани.

16:22:32 18.06.2021

В громаді з робочим візитом побувала народний депутат України Лариса Білозір

В громаді з робочим візитом побувала народний депутат України Лариса Білозір , яка взяла участь в роботі 11 позачергової сесії Чернівецької селищної ради 8 скликання. Приємною несподіванкою для всіх депутатів стала заява Лариси Миколаївни про виділення урядом коштів субвенції за її депутатським зверненням на придбання коагулометра в лабораторію Чернівецької лікарні. Також Лариса Білозір повідомила гарну новину, щодо ремонту доріг у межах Чернівців та Мазурівки. За її словами, нині триває тендерна процедура, щодо майбутнього капітального ремонту вулиці Святомиколаївська в Чернівцях та вулиці Незалежності в Мазурівці. Вже фінальна стадія - розкриття пропозицій. Протяжність 9,29 км. Очікувана вартість більше 200 млн грн. Проектом передбачається: •ремонт дорожнього покриття і доведення параметрів дороги до нормативних показників; ремонт і влаштування пішохідних тротуарів та переходів; •ремонт водопропускних труб та водовідвідних канав; •ремонт мостів; •облаштування автомобільних зупинок; •облаштування дороги необхідними елементами та інженерними пристроями, що забезпечують безпеку та організацію руху. А ще, відремонтують два мости по вулиці Святомиколаївській в Чернівцях. О-02-12-04 "Вендичани-Чернівці-Томашпіль" 1. через річку Мурашка (27-й км автошляху) орієнтовна вартість - 2,3 млн грн. (почали ремонт) 2. через річку Мурафа (30-й км автошляху) орієнтовна вартість - 4.7 млн грн. Окрім того, у день приїзду народної депутатки до бюджету громади надійшли перші  800 тис. грн із 2,5 млн грн запланованого фінансування реконструкції приміщення для Центру надання адміністративних послуг (ЦНАП). Роботи вже тривають. Загальна сума робіт 6,3 млн. грн, з яких - 2,5 млн грн - кошти субвенції виділеної урядом за зверненням Лариси Миколаївни і ще 3,8 млн грн - кошти у рамках розподілу субвенції на будівництво ЦНАП. Лариса Білозір є членом цієї комісії. При цьому жодної копійки з бюджету громади на створення ЦНАП не буде витрачено.  Також депутат, відреагувавши на звернення своїх виборців, подарувала банер для оформлення свят в Мазурівський ЗЗСО І-ІІІ ст.. та акустичну систему в Володіївецькі заклади культури (Будинок культури та бібліотеку). Ми щиро вдячні нашому народному депутату за постійну підтримку та допомогу! За віру в нашу громаду!

14:42:29 08.06.2021

Шановні жителі громади!

Наполегливо просимо вас приєднатись до благоустрою населених пунктів і особливо кладовищах біля могил ваших рідних. Нікого не хочемо образити, але якби всі «диванні» критики долучились до роботи, мотокоси  селищної ради і люди, які допомагають, а не критикують, могли б трішки відпочити. За стільки років селище виринуло з бур’янів, поставили сміттєві баки, здійснюється вивіз сміття машиною, яка роками гнила під дощем і снігом, ремонтуються водопроводи і в людей з’явилась вода, в кранах за багато років. Так чому зараз звучить критика, яка містить питання, що роками не вирішувались. За півроку не можливо зробити те, що роками гробилось. Сподіваємось на розуміння і конструктив. Тож ще раз закликаємо вас попрацювати над благоустроєм кладовищ, долучившись до косіння бур’янів не тільки біля могил ваших рідних, але й на території. А також заключити договори з подальшою оплатою на вивіз твердих побутових відходів. Працюймо разом на благо громади!

11:15:13 08.06.2021

День захисту дітей вдався на славу!

1-го червня до Дня захисту дітей у читальній залі КУ «Публічна бібліотека» Чернівецької селищної ради відбулося веселе і по-родинному затишне свято, організоване відділом культури, молоді та спорту та службою у справах дітей Чернівецької селищної ради, у якому взяли участь діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування, їхні опікуни та прийомні батьки. У вітальному слові голова Чернівецької селищної ради Олена Бень зазначила, що дитинство – це - без перебільшення - найкращий період у житті кожної людини, сповнений надій, радісних сподівань та веселкових барв. Однак, є  різні ситуації, коли діти з тих чи інших причин залишаються без батьків. «Тому я хочу сьогодні щиро подякувати вам, шановні  опікуни і піклувальники, прийомні батьки за те, що ви зігріваєте дітей теплом свого серця, робите все, щоб вони мали гарне дитинство, щоб кожен їх день був сповненим турботою рідних людей. Від вашої сумлінності та відповідальності за кожну дитину, яку ви виховуєте, у великій мірі залежить, якими виростуть ці діти, як складеться їхня доля. Огортаючи любов’ю і турботою кожну дитину – ми виховуємо достойних українців, які неодмінно стануть гордістю держави. Діти – наше майбутнє, а значить – майбутнє України» - сказала  Олена Петрівна.   Для запрошених було організовано цікаву розважальну програму за участю юних аматорів КУ « Центр культури і дозвілля» Чернівецької селищної  ради, педагогів Будинку дитячої та юнацької творчості відділу освіти  Чернівецької селищної ради. Діти та дорослі взяли участь у веселому  танцювальному флешмобі. Особливо «людно» було на майстер - класі з виготовлення фоторамок, кожна дитина була розмальована аквагримом. Не залишили нікого байдужими розповіді опікунів та прийомних батьків про своїх дітей, їхні досягнення та успіхи. Скільки було у тих словах тепла, любові та зворушливої ніжності.   Селищний голова Олена Петрівна вручила кожній сім’ї, присутній на святі, подарунки. Завдяки спонсорській допомозі приватних підприємців Олега Юнаша та Валентини Куліковської учасники свята були забезпечені солодощами. Веселе, жваве, активне та позитивне дійство для дітей вдалося на славу! 

11:53:03 02.06.2021

Ремонт мосту в межах смт.Чернівці

Шановні друзі! Розпочинається середній поточний ремонт мосту в межах смт.Чернівці через річку Мурашку(Хренівка, 27 –й км автошляху)орієнтовною вартістю 2,3 млн.грн. Протягом червня 2021 року буде обмеження руху на цій ділянці великогабаритного транспорту (велика вантажна та сільгосп техніка). В зв’язку з цим, просимо бути уважними та здійснювати об’їзд зазначеним видом транспорту через село Березівка як зі сторони перехрестя і заправки «KOLOS» так і зі сторони центру смт.Чернівці. Дякуємо за розуміння.

15:49:47 01.06.2021

Дорогі діти! Шановні батьки! Щиро вітаю із світлим та прекрасним святом – Міжнародним днем захисту дітей!

Дитинство – найпрекрасніша мить нашого життя, це – пора сподівань та здійснення мрій. Немає більшого щастя у світі, аніж посмішки дитини. Піклування про підростаюче покоління, його майбутнє – головний обов'язок батьків, суспільства та держави. Врешті-решт, саме для цього всі ми живемо та працюємо. Зігріваючи теплом і любов'ю кожне дитяче серце, об'єднуючи зусилля заради майбутнього – ми виховуємо достойних українців, які неодмінно стануть гордістю держави. Саме від нас, дорослих, залежить, яким буде становлення маленької людини та як складеться її доля. Тому наше основне завдання – виховати своїх дітей розумними, порядними, добрими, з щедрою та гармонійною душею, впевненими в собі. А ще – прищепити їм палку любов до знань, рідної Батьківщини, мови та культури. Любі діти! Нехай роки дитинства будуть яскравими та незабутніми, а в житті кожного обов’язково засяє зірка, що вкаже шлях до щасливого прийдешнього. Ви – наше майбутнє. Тому зичу вам якомога більше щирих усмішок, приємних несподіванок долі, веселих та надійних друзів. Щастя вам, чистого і мирного неба, сонячних ранків, світлих і неповторних вражень, здоров’я та удачі на життєвих дорогах!

08:25:37 01.06.2021

Про зміни порядку призначення та нарахування субсидій на житлово-комунальні послуги в запитаннях та відповідях від ТОВ «Агентство стратегічних рішень «Ші Стретеджіс» та фахівців Міністерства соціальної політики України в рамках Проекту Мінсоцполітики

Нові правила призначення і нарахування субсидій викликають багато запитань у існуючих та потенційних отримувачів. Міністерство соціальної політики України відібрало питання, що найчастіше зустрічаються, і підготувало вичерпні відповіді.  Які документи потрібні для переоформлення житлової субсидії згідно з новими правилами?   Як і раніше, у загальному випадку, для призначення субсидії потрібно подати заяву відповідної форми і декларацію.   Для отримання бланків і подання документів обов’язково особисто приходити до управління соціального захисту?  Ні. Міністерство соціальної політики України вже довело до відома  структурних підрозділів з питань соціального захисту і територіальних громад нові форми бланків відповідних документів: заяви про призначення та надання житлової субсидії й декларації про доходи і витрати осіб, які звернулись за призначенням житлової субсидії. Отримати їх можна безкоштовно і надаються вони у разі звернення громадянина безпосередньо до органу надання субсидій. Але їх також можна роздрукувати з сайту Міністерства соціальної політики  (у цьому людям похилого віку можуть допомогти діти, онуки, знайомі). І тоді нікуди не треба ходити.  Заповнивши ці форми, можна відправити їх поштою на адресу місцевого управління соціального захисту населення (адреси управлінь вказані на сайтах регіональних органів виконавчої влади, а також на сайті Міністерства соціальної політики).   Також документи можна подати:  -  уповноваженій посадовій особі виконкому місцевої ради територіальної громади;  - у Центрі надання адміністративних послуг (ЦНАП) територіальної громади.  Вони  протягом трьох робочих днів передадуть заповнені документи структурному підрозділу з питань соціального захисту населення.  Можна також заповнити бланки в електронному вигляді і надіслати їх електронною поштою.  Більшість отримувачів субсидій – пенсіонери, які не вміють користуватися інтернетом і звикли всі питання вирішувати особисто. Як тут бути? Пенсіонерам у заповненні та надісланні документів можуть допомогти діти, онуки, сусіди, знайомі. Люди поступово адаптуються до технічних новацій. І кількість звернень в електронній формі постійно зростає.   Як діяти мешканцям громад, які були укрупнені шляхом об’єднання?   З питаннями оформлення субсидій громадяни можуть звертатися до: -старост,  - виконкому територіальної громади,  -структурного підрозділу з питань соціального захисту громади,  -Центру з надання адміністративних послуг (ЦНАП) територіальної громади, - органу соціального захисту держадміністрації району.   До якого часу можна подати документи на  отримання субсидії в неопалювальний період?  Для громадян, які мають оновити документи для призначення субсидії, перехідний період триватиме з травня до кінця вересня, тобто, подавати документи можна протягом п’яти місяців. При цьому, незалежно від строку звернення, субсидія буде призначена і нарахована з травня.  Чи всім одержувачам необхідно подавати документи для продовження отримання субсидії? Ні. Відповідно до рішення Уряду від 19 травня цього року встановлено, що розгляд питань щодо призначення житлової субсидії на наступний період домогосподарствам, які отримували житлову субсидію в опалювальному сезоні 2020-2021 років, проводиться без звернень громадян, крім домогосподарств, яким житлова субсидія: - надавалася у грошовій безготівковій формі; -була призначена за фактичним місцем проживання особам, які орендують житлові приміщення на підставі договору найму; індивідуальним забудовникам, будинки яких не прийняті в експлуатацію; внутрішньо переміщеним особам;  - була призначена без урахування окремих осіб з числа зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку), які не проживають за місцем реєстрації.  Чи можна зараз оформлювати субсидію вже на опалювальний період? Наразі проводиться оформлення субсидії на неопалювальний період. Але субсидії призначаються з 1 травня й до кінця наступного опалювального періоду, тобто, до 30 квітня 2022 року. До поданих зараз документів інших у жовтні чи листопаді додавати нічого не потрібно. Як і раніше, інформацію про доходи громадян органи соцзахисту населення отримуватимуть самостійно. Відповідні запити будуть опрацьовуватися у режимі автоматичного обміну інформацією з Пенсійним фондом, фіскальною службою, фондами соціального страхування.   Як довго доведеться чекати призначення субсидії?  Вже скасовані комісії, які вирішували питання призначення субсидій в окремих випадках. Зараз призначення субсидії у всіх випадках призначатимуться безпосередньо органами соціального захисту населення на підставі поданих документів. І завдяки цьому термін призначення субсидії скорочується. У комісій це займало до 30 днів. Тепер процедура відбуватиметься у 10-денний термін.      Як призначатиметься субсидія на понаднормову житлову площу?   Норма житла, на яку призначається субсидія, на домогосподарство з однієї особи складає майже 49 кв. м., і 13,65 - на кожну наступну особу. Тобто, на сім’ю з трьох осіб - близько 75 кв. У минулий опалювальний період в Україні було близько 450 тис. домогосподарств, які одержували субсидію на понаднормову площу. Постановою, яка регламентує призначення житлових субсидій, визначено, що субсидія на понаднормову площу розповсюджується лише в одному випадку - якщо до складу домогосподарства входять непрацюючі непрацездатні особи (особи з інвалідністю, пенсіонери, діти). У таких випадках субсидії на понаднормову площу, як і в попередні опалювальні періоди, будуть нараховані автоматично на підставі інформації про склад домогосподарства та про соціальний статус його членів.  У наданні субсидії відмовлять, якщо: -    площа квартири перевищує 130 кв. м, - площа будинку понад 230 кв. м.  При призначенні субсидій не враховуються житлові приміщення, які перебувають у спільній частковій або сумісній власності, або розташовані у сільській місцевості й отримані як спадщина.  Чи існують винятки в призначенні субсидій власникам кількох житлових помешкань?  Виняток буде зроблено лише тим, хто має кілька житлових приміщень у сільській місцевості, з огляду на їхню низьку вартість і неліквідність (як правило, це успадковане майно).  Чи передбачена субсидія у випадку, якщо хтось із членів родини мешкає за іншою адресою чи за кордоном?    Працездатні особи, котрі більше 60 днів відсутні за місцем реєстрації й не декларують своїх доходів,  втрачають права на субсидію. Тож треба або задекларувати доходи, або змінити склад домогосподарства, інакше кажучи, місце реєстрації. На це, відповідно до закону «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні», дається 30 днів.  Але якщо людина працює за кордоном й офіційно сплачує там податки, лікується чи доглядає за дитиною, то малозабезпечені члени її домогосподарства в Україні мають право на субсидію.   Чи можуть претендувати на житлові субсидії власники індивідуальних транспортних засобів?   Якщо конкретний член одного домогосподарства має авто, випущене менше п’яти років тому або два чи більше автомобілів віком не старше 15 років, то субсидія в такому випадку не призначається. Відповідно, якщо один автомобіль або кілька старші за 15-річний вік, на призначення субсидії це не впливає.   Які зміни в нарахуванні субсидій чекають власників розділених особових рахунків?   Ніяких змін не буде. Якщо в одному домогосподарстві мешкають дві родини чи більше, які сплачують комунальні    послуги на різні особові рахунки, і це документально підтверджено, їм субсидії будуть призначатися на загальних підставах.     Яку суму грошей можна тримати на банківському депозиті, щоб людина не втратила права на субсидію? Попередньо була визначена сума в еквіваленті 25 прожиткових мінімумів або 56 тисяч гривень. Зараз ця сума становить 100 тисяч гривень. При цьому до сукупного доходу при розрахунку розміру субсидії дивіденди, отримані від розміщення депозиту, враховуватися не будуть.    Чи вплине на призначення субсидії сплата за навчання або лікування, якщо це буде велика сума?

08:44:53 28.05.2021

Результати участі громади в конкурсі «Комфортні громади»

26 травня в приміщенні Вінницької обласної Ради відбулось урочисте вручення дипломів і угод головам громад, які стали переможцями конкурсу «Комфортні громади». Чернівецька селищна  рада стала переможцем по двох проектах : 1. "Чернівеччина - місце безпеки та комфорту" - розбудова інфраструктури із забезпеченням функціонування центру громадської безпеки, а саме: придбання  та встановлення відеокамер - приблизно 18 шт. - які будуть розміщені в селах Борівка, Гонтівка, Біляни, Березівка, Мазурівка і в Чернівцях ( на майбутнє – плануємо такі камери в кожному селі громади)., придбання моніторів на які будуть виводитись ці відеокамери і розміщені вони будуть в ситуаційному центрі де щодобовий нагляд здійснюватимуть поліцейські офіцери громади.  Встановлення відповідного обладнання дозволить вирішити багато проблем, як з надзвичайними ситуаціями які можуть виникнути в громаді так і з оперативним реагуванням на ті чи інші правопорушення та їх завчасне попередження.   Зокрема, відбудеться зниження ймовірності реалізації погроз кримінального та іншого характеру за рахунок: запобігання кризових ситуацій шляхом оснащення вулиць громади технічними засобами моніторингу (відеоспостереження та відеоконтролю) та убезпечення й інструментальними засобами контролю функціонування засобів (систем) життєзабезпечення; ефективного моніторингу поточної обстановки за рахунок використання системи відеоспостереження та відеоконтролювання й надання аналітичної інформації для дій територіальних органів виконавчої влади, органів внутрішніх справ громади, що забезпечує своєчасність прийняття управлінських рішень. 2. "Якісна та сучасна діагностика - запорука здоров'я людини" - покращення матеріально-технічної бази Чернівецької районної лікарні, а саме - придбання оцифровувача в рентген кабінет і коагулометра в лабораторію - апарату, який визначає всі показники щодо стану розрідження крові. Ці придбання надзвичайно актуальні в період пандемії короно вірусу СОVID19, коли від якісного рентгену і точного визначення показників крові залежить життя людини. Придбання сучасного діагностичного рентгенологічного та лабораторного обладнання для НП « Чернівецька районна лікарня Чернівецької селищної ради » сприятиме якісному діагностичному обстеженню жителів громади, зниженню захворюваності та смертності.  Участь в конкурсах дає унікальну можливість залучення коштів на розвиток інфраструктури нашої громади з мінімальним затратами з нашого місцевого бюджету. Так з обласного бюджету на реалізацію цих проектів виділяються кошти в сумі 517 тис. грн, 258 тис. грн. – кошти благодійників  і лише 282 тис. грн. кошти з місцевого бюджету.  Працюємо разом далі!

16:20:15 27.05.2021

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь